Lniana pościel na kołdrę to same plusy! 0
Lniana pościel na kołdrę to same plusy!

Lniana pościel na kołdrę to same plusy!

Zacznijmy może od samego materiału – lnu. Znany jest człowiekowi od tysięcy lat, ale cały czas jest równie bardzo doceniany. Ma wiele zastosowań od siemienia lnianego przez właśnie lnianą pościel na kołdrę na lnie mielonym kończąc. Jeżeli chodzi o zastosowanie jako pościel, wiele osób, które zasmakowały snu pod lnianą pościelą zgodzi się ze stwierdzeniem, że sen pod czymkolwiek innym nie jest równie relaksujący. Dzieje się tak, ponieważ trudno o drugi równie gładki i miękki materiał, który jest przyjemny w dotyku nawet po długich latach użytkowania.

 

O jakich plusach konkretnie mówimy?

Pierwszym podstawowym plusem skorzystania z rozwiązania jakim jest lniana pościel na kołdrę to to, że masuje ona nasze ciało w trakcie snu. Poza tym właśnie taka pościel jest w stanie obniżyć temperaturę naszego ciała aż do czterech stopni! To zdecydowanie przydaje się w czasie upalnych, letnich nocy. Nie myślmy, że przez to w zimie będziemy musieli marznąć, czy też będziemy musieli dokupić kolejną pościel na kołdrę. Lniana pościel na kołdrę w zimie ogrzeje nas, zapewniając spokojny i głęboki sen. Kolejnym plusem właśnie takiej pościeli jest jej wytrzymałość oraz to, że im więcej ją pierzemy tym gładsza i bardziej miękka w dotyku się staje. Nieprawdą jest, że takowa pościel występuje jedynie w odcieniach szarości – bez problemu znajdziemy takie barwy jak ciepły brąz, czy też pudrowy róż. 

 

Czy musimy przygotować się na duży wydatek?

Koszt lnianej pościeli na kołdrę to kwestia około czterystu złotych. Oczywiście znajdziemy też tańsze, ale musimy uważać – łatwo w ten sposób trafić nie na lnianą pościel na kołdrę, a jakiś zamiennik nie posiadających zalet prawdziwego lnu. Nietrudno również o pościele z górnej półki, wtedy musimy liczyć się z wydatkiem rzędu około siedmiuset, bądź nawet ośmiuset złotych. Zważywszy na fakt, że taka pościel będzie nam służyć latami, może rzeczywiście warto zainwestować. W końcu każdy z nas potrzebuje spokojnego, głębokiego snu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium