Jak prać len, aby był miły w dotyku? 0
Jak prać len, aby był miły w dotyku?

Jak prać len, aby był miły w dotyku?

Lniane włókno ma wiele cennych właściwości. Z tego powodu warto je wprowadzić do codziennego użytkowania. Nie każdy jest zwolennikiem lnianych ubrań, które dość szybko się gniotą. Jednak komfort spania w lnianej pościeli jest tak wielki, że ten argument powinien przekonać niejednego użytkownika. Nie tylko w czasie upałów. 

Naturalna wentylacja

Nowoczesne technologie, stosowane przy produkcji materiałów potrafią "odczarować" tkaniny, które do niedawna miały nie najlepszą opinię. Wielu użytkowników zastanawiało się, jak prać len lub w czym go moczyć, by był bardziej przyjemny w dotyku. Takie dylematy odeszły w przeszłość. Obecnie len jest zmiękczany już na etapie tworzenia materiału. Nie ma konieczności poddawania go dodatkowym zabiegom. Tkanina doskonale przepuszcza powietrze. Nawet w największy upał ciało się nie poci, jeśli śpimy w lnianej pościeli. Zimą materiał przyjemnie grzeje. To także idealne rozwiązanie dla osób, borykających się z alergiami. Co więcej, len jest całkowicie biodegradowalny. Nie niszczy środowiska jako gotowy produkt. Jego produkcja jest również w całości ekologiczna. 

Trwałość przez lata

Len towarzyszy człowiekowi od tysiącleci. Obecnie tradycja przekazywania lnianych obrusów i pościeli z pokolenia na pokolenie jest nadal aktualna. Jak prać len, aby z czasem nie stracił swoich właściwości? Najlepiej w lnianym towarzystwie lub z tkaninami o podobnej strukturze i kolorystyce. Jego włókna zachowują się zupełnie inaczej niż te, które znamy. Częste pranie nie tylko im nie szkodzi, ale wręcz pomaga. Materiał staje się jeszcze miększy. Len można prać w pralkach, najlepiej według wytycznych, jakie podaje producent przy konkretnym produkcie. Białe i jasne pościele czy obrusy można prać nawet w 95 stopniach, stosując program gotowania. To ważne zwłaszcza wtedy, gdy zależy nam na wybiciu bakterii i zarazków. Ciemniejsze do wartości 40 stopni. Len z domieszką innych włókien, zwłaszcza sztucznych, lepiej prać w niższych temperaturach. Materiał "lubi" delikatne środki piorące, mydło lub płyn. Odradza się stosowanie wybielaczy z chlorem, ponieważ niszczy lniane włókna.

Lniane, jasne tkaniny świetnie wytrzymują wysokie temperatury. Zupełnie nie szkodzi im suszenie w pełnym słońcu, jak również prasowanie na najwyższej mocy żelazka. Lnianą pościel czy też obrusy można także maglować. Choć wielu użytkowników lnianej pościeli twierdzi, że zupełnie nie przeszkadzają im naturalne zagniecenia w materiale.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl